Priežiūra

Jei jūsų rankinė pagaminta iš natūralios odos…

  1. Galima naudoti tokias pat priemones kaip ir odiniams batams. Itin naudinga turėti impregnantą, kuris padeda apsaugoti rankinę nuo lietaus poveikio, taip pat impregnavus galima mažiau baimintis purvo. Beje, prieš naudojant bet kokią priežiūros priemonę pirmą kartą, pirmiausia, išbandykite ją ant nedidelės, mažiau matomos rankinės vietos.
  2. Reguliariai valant ir prižiūrint rankinę, neišsausėja oda, ji nepradeda skilinėti, tad yra mažiau pažeidžiama nešiojant ilgą laiką. Be to, oda blizga ilgiau tarsi būtų nauja.
  3. Laikykite rankinę savo vietoje. Jei kiekvieną kartą, grįžus namo, užmesite rankinę ant batų ar įgrūsite ją kažkur į spintos gilumą, tuomet nesitikėkite, jog ji ilgai tarnaus. Kasdien naudojamą rankinę reikia padėti į švarią vietą, pvz., ant lentynos, vertikalioje padėtyje, taip, kad oda nebūtų prispausta, sulenkta ar pan. Jei rankinė yra beformė, ją galima pakabinti ant kabliuko ar pakabos.
  4. Rankinę, kurią dėvėjote ir planuojate padėti nenaudojamą kelioms dienoms, turėtumėt nuvalyti ir suvynioti į medžiaginį maišelį, tarkim, į medvilninį pagalvės užvalkalą. Rankinių negalima laikyti plastikiniuose maišeliuose, kadangi jie nekvėpuoja ir jei rankinėje yra drėgmės, ši niekur neišgaruoja ir gali pakenkti rankinei.
  5. Jei atsitiko nelaimė – įplyšo siūlė, nuplyšo rankena, sugedo užtrauktukas – rankinės mesti nebūtina, tačiau ir pačiai užsiimti rankinės „lopymu“ nereikėtų. Patikėkite rankinės remontą profesionalams, užsiimantiems galanterijos priežiūra ir taisymu. Dažniausiai rankinių tvarkymu rūpinasi batų taisyklos, kadangi šios turi visas reikiamas priemones odinių dirbinių priežiūrai, siuvimui ir tvarkymui. Smulkus rankinės taisymas daug nekainuos, tačiau profesionaliai sutvarkyta rankinė dar ilgus metus bus gera naudoti.
  6. Labiausiai pažeidžiama rankinės dalis yra dugnas. Štai kodėl visos RasaRoze rankinės, kuprinės turi metalines kojytes. Galite drąsiai statyti ant jų rankinę ir nebijoti, kad dugnas susiteps.
  7. Odinės rankinės gali būti jautrios dėmėms, tad valykite jas iš karto. Dažniausiai užtenka muiluoto vandens arba specialių odos valymo priemonių. Kad ir kokia būtų dėmė, negalima jos valyti kosmetinėmis drėgnomis servetėlėmis, spiritu bei actu.
  8. Nelieskite rankinės purvinomis rankomis arba jei neseniai pasitepėte rankas kremu. Jo sudėtyje esančios medžiagos gali įsigerti į rankinės odą ir palikti dėmę. Nelaikykite rankinės vietoje, kur ją gali veikti tiesioginiai saulės spinduliai. Saulėje nudegame ne tik mes – nudega ir rankinė (išblunka jos spalva). Turėkite bent kelias kasdienines rankines, kurias nuolat keiskite – taip rankinės lėčiau nusidėvės. Rotacija visuomet naudinga. Galėsit derinti jas prie įvairios aprangos ir aksesuarų!

 

Jei jūsų rankinė pagaminta iš baldinio audinio…

  1. RasaRoze rankinės siuvamos iš kokybiškų „Litenos“ baldinių audinių (dauguma jų su mikrofibra), kurie atitinka visus tvirtumo, spalvos atsparumo bei neteplumo reikalavimus. Audiniai su mikrofibra nesitraukia, neįgeria skysčių. Draugiški aplinkai, nes juose nėra šiurkščių chemikalų.
  2. Jei atsirado dėmių, daugumą jų galima išvalyti su vandeniu ir muilu.
  3. Rankinės piešinys (koliažas), kuris prisiuvamas rankomis ir kurio turinį neretai sudaro grožybės nuo klijuotų Svarowskio “akučių” iki natūralaus kailio atraižėlių, – reikalauja didesnės priežiūros.
    Nešvarumus atsargiai pavalykite drėgna kempinėle su muilu. Pasaugokite ją. Jei žinote, kad rankinei teks patirti daugiau „išbandymų“ nei įprastai – ruošiatės intensyviai keliauti, dėtis daug daiktų, maisto prekių – neimkite jos.
  4. Medžiaginei rankinei atnaujinti rekomenduočiau sausą valymą cheminėje valykloje.
  5. Prisipažinsiu, bandžiau keletą savo medžiaginių rankinių mirkyti muiluotame vandenyje, o paskui, išvertusi į blogąją pusę, skalauti ir gręžti lengvu režimu (maišelyje) skalbimo mašinoje. Kai kurias gipiūrines detales teko persiūti ir gavosi visai neblogas, atnaujintas senos rankinės variantas. Vis tik… pačioms to daryti nerekomenduoju ir nenoriu prisiimti atsakomybės už skalbimo metu sugadintą rankinę. Sėkmės!

Pristatymas

Visas šiuo metu sukurtas ir esančias prekyboje RasaRoze rankines galite pamatyti ir įsigyti Kaune, parduotuvėje “Rūbų pieva”. Ją rasite adresu: Kęstučio g. 54 (netoli pėsčiųjų tilto į Nemuno salą).
Norėdamos užsisakyti arba įsigyti patikusią rankinę internetu, spauskite mygtuką „KONTAKTAI“. Užpildykite duomenis, išdėstykite savo norus… Gavusi jūsų žinutę, kai tik galėsiu, aš iškart „sureaguosiu“ telefonu ar el. Paštu, ir mes drauge aptarsime tolesnę užsakymo ar pirkimo eigą. Jei išsirinkote kažką iš „Kolekcijų“ skilties, bus sudėtingiau, nes dauguma detalių, naudojamų rankinių piešiniams kurti, yra vienetinės ir dažnai net atsitiktinės
Vis tik… nėra padėties be išeities. Galima pasirinkti panašią spalvinę gamą, piešinio tematiką, jos dekoravimo priemones, rankinės formą, dydį ir t.t. Taip gausime rankinę, kaip du vandens lašai panašią į patikusią, bet… kitokią, nes kurtą specialiai Jums!

Apmokėjimas ir Siuntimas

Perkant rankinę, galima mokėti banko pavedimu arba grynais pinigais atsiimant rankinę Kaune, parduotuvėje “Rūbų pieva”, Kęstučio 54. Gavusi jūsų užklausą, išsiųsiu savo rekvizitus, o patekus pinigėliams į sąskaitą – ir rankinę nurodytu gavimo adresu. Gaminio siuntimas Lietuvoje užtruks 2-3 darbo dienas, o jūsų rankinė keliaus pirmenybiniu – registruotu paštu (kaina už siuntimo paslaugą į rankinės kainą neįskaičiuota).

Grąžinimas

Jei rankinė neatitiks jūsų lūkesčių, susisiekite su manimi iškart po siuntinio gavimo. Visada yra galimybė civilizuotai susitarti – pataisyti rankinę arba grąžinti pinigus.
Tiesą pasakius, neskanus jausmas… Kartą esu jo ragavusi. Ir nors moteris pasiteisino labai nuoširdžiai („Neradau prie ko priderinti…“), gera nebuvo. Todėl visų būsimų pirkėjų norėčiau paprašyti geriau apgalvoti savo pirkinį. Nepatingėti jo apžiūrėti „gyvai“. Pajusti rankinės energiją – traukia prie jos, ar erzina, ramina ar džiugina… Tai kur kas subtilesni dalykai nei nueiti į parduotuvę ir tiesiog nusipirkti naują rankinę.
Atvažiuokite į svečius. Pasidarykite pramogą. Pačiupinėsite, pasimatuosite, apžiūrėsite visas rankines. Kartais mes nė nenujaučiame, kas mums tinka. Nebijokite ,‚pauostyti“ rasaroze rankinių – jos kvepia kitaip… Net pačios nustebsite.

Rankinių Kaina

Rankinių kaina svyruoja nuo 50 iki 150 eurų. Lietuvoje tai nemaži pinigai. Juolab, kad rankų darbo rankinės nėra amžinos… Bet argi galima materialiai įvertinti emociją? Ne audinius, siuvimo priedus, sugaištą laiką, bet… žmogaus vidinę būseną, įkvėpimą, kūrybos palaimą. Kaskart, pasiuvusi rankinę, aš atiduodu kitiems dalelę savęs. Savo teigiamos energijos pliūpsnį.
Vyras juokiasi, kad vos pradėjusi siuvinėti rankines, nustojau derėtis. Pajutau begalinę pagarbą kito menininko darbui.